Kapitán do nepohody

Kapitán do nepohody

 

Tato kniha Vás naučí vás řešit vše, s čím se můžete na moři potkat. Od komunikace s posádkou až po všechny možné lodní systémy.

Ať už to chceme brát z jakékoliv strany, je mořský jachting potenciálně riziková činnost. A nezáleží na tom, jestli podnikáte denní výlety podél pobřeží nebo se věnujete oceánské plavbě. Moře si umí vybrat svou daň kdykoliv a kdekoliv a tak bude v mořském jachtingu vždy prvek nejistoty a rizika. Dobrý kapitán si musí být těchto rizik vědom, znát omezení která s sebou loď nese aby se jak on, tak posádka plavili za co největší pohody bez zbytečného stresu a nebezpečí.

Kniha Kapitán do nepohody je praktická a myšlení provokující příručka pro kapitány všech úrovní a zkušeností. Je plná rad a návodů, jak na minimum snížit riziko nehody, plavebních komplikací a selhání přístrojů či vybavení při plavbě. Kniha obsahuje širokou škálu informací z oblasti dobré námořní praxe, plavební přípravy, manipulace s lodí, navigace, vedení posádky, týmové práci, komunikace, meteorologie, nouzových postupů a mnoho dalšího. Vše je podáno praktickou a srozumitelnou formou. Do knihy jsou zahrnuty nejrůznější užitečné seznamy, užitečné sety, případové studie nehod s objasněním jejich příčin a s vysvětlením, jak bylo možné katastrofě zabránit. To všechno poskytne čtenáři cenné lekce, které jej vybaví velké množství nebezpečných situaci, které ho mohou na moři potkat. 

Kniha je formátu B5, plnobarevná s velkým množstvím fotografií, grafů a schémat - konec konců koukněte se níže.
200 stran nepostradatelných informací!

Autoři

Simon Jollands je bývalý mezinárodní televizní producent a celoživotní jachtařský nadšenec, který nafilmoval řadu významných jachtařských událostí. Současně také pro RNLI (záchrannou službu na moři) režíroval velké množství instruktážních filmů a videí. Je také spoluzakladatelem společnosti The Other Hat, která se mimo jiné specializuje na výrobu mobilních námořních aplikací.

Rupert Holmes je žádaný expert a autor mnoha knih z oblasti jachtingu a stavby lodí. Podílel se na knihách Sailing Bible, Boat Maintenance Bible, Boat Repair Bible and the Dinghy Bible, všechny vydané v nakladatelství Adlard Coles Nautical.

 

Simon Jollands ,Rupert Holmes : Kapitán do nepohody Cena: 399 Kč

Druh sortimentu Kniha
Autor Rupert Holmes, Simon Jollands
Nakladatelství  IFP Publishing
V prodeji od 06.11.2015
Rok vydání 2015
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17,2 x 24,6 x 1,5 cm
Váha 0,61 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 200
ISBN 978-80-87383-43-8
EAN 9788087383438

 

Nejsme plátci DPH

Dostupnost: Skladem k okamžitému odběru

 

 

Další informace